2. kolo - Detská Tour Petra Sagana Rimavská Sobota

calendar_today 26.07.2020
format_list_numbered 1. kolo - Detská Tour Petra Sagana
sell Ostatné
place Rimavská Sobota (Slovensko)
mail PeterZanicky, Peter Zanicky
Táto akcia sa už konala.
Páčila sa Ti táto akcia?
Tvoje hodnotenie: thumb_up1thumb_down
arrow_backNaspäť do kalendára
Reportáž: Kolesá sa na Detskej Tour Petra Sagana opäť roztočili v Rimavskej Sobote

Po roku sa opäť cyklisti zišli v Rimavskej Sobote a to v mestskom parku. Na účastníkov čakala rýchla trať bez prevýšenia, ale organizátori ju poriadne „namotali“ a tak rozhodovala aj technika jazdcov.

 

Samozrejme tí najmenší v kategórii Baby mali trať úplne rovnú na trávnatom povrchu a už aj tam sa išli poriadne „bomby“, aj keď tu sú víťazmi všetky zúčastnené deti . V kategórii Mikro dievčatá zvíťazila Marta Dvořáková z Trenčína a vidieť, že „jablko nepadá ďaleko od stromu“, veď jej starý otec je bývalý úspešný cyklista a tréner. Trať vyhovovala aj Matiasovi Ďurcovi z CYKLISTICKEJ TOUR, ktorý nenašiel tento rok v tejto kategórií premožiteľa.


Lukáš Mašura z CYKLISTICKEJ TOUR taktiež zopakoval víťazstvo z úvodnej časovky, ktorá sa išla v Rajeckej Lesnej, tu mu však výborne sekundoval maďarský cyklista Leo Horvát. Pekný súboj sme videli aj u dievčat Mili, kde si víťazstvo vybojovala cyklistka Proefekt Košice Patrícia Pčolová. V kategórii Mini chlapci sa postavilo na štart 63 cyklistov a vpredu sa vytvorila slovensko-maďarská dvojica Sebastián TrnkaBela Kovacs, na ktorých sa v závere dotiahol český cyklista Filip Fojtík. Slovák odtiahol celé preteky a v záverečnom šprinte ostalo viac síl maďarskému cyklistovi, ktorý zvíťazil o 0,2 s. U dievčat v tejto kategórii sa najlepšie popasovala s traťou Nina Raffajová z CK MŠK Kežmarok.


Súťažilo sa aj v kategórii mladších žiakov


Hneď po štarte sa „usadil“ na čele aktuálny Majster Slovenska v cross country Michal Šichta z CYKLISTICKEJ TOUR, ale výborne mu celé preteky sekundoval jeho klubový kolega Jakub Pastva, ktorý prišiel do cieľa len s minimálnou stratou. Asi najviac víťazstiev v predošlých ročníkoch Detskej Tour má Alexandra Kadlecová z Novomestského Superbikeru, ktorá zvíťazila s 13 sekundovým náskokom aj v Rimavskej Sobote. V kategórii starších žiakov sa hneď po štarte vyprofilovala 4 členná skupina a rozhodovalo sa v šprinte medzi domácim Romanom Vaľom z CK Rimavská Sobota a Lukášom Panáčkom z CYKLISTICKÁ TOUR, ktorý mal mohutnejší finiš a zvíťazil.


Niekedy je to aj o chybách


Takú spravil Nikolas Kadlec, ktorý šprintoval o striebornú medailu, v závere „vypustil“ a na jeho prekvapenie ho ešte na páske prešprintoval ďalší cyklista a na Nikolasa ostala nepopulárna „zemiaková“ medaila. U najstarších dievčat zvíťazila Hana Ferejová z ŠK Topoľčianky.


Rozrastá sa nám aj rodičovská kategória a tam výborne hájil farby nielen klubu CYKLISTICKÁ TOUR ale aj samotného organizačného štábu ich člen Pavol Pápež, ktorý zvíťazil v strhujúcom šprinte na cieľovú pásku. Medzi ženami bez problémov zvíťazila Martina Šichtová z KPHC Turčianske Teplice.

Najbližšie pokračuje Detská Tour Petra Sagana 3. kolom 16. augusta v X Bionic Sphere Šamorín. Viac informácií si nájdete na stránke podujatia.

keyboard_arrow_up